Nová sezóna sa začala!!! Napriek všetkým pandemickým a hygienickým opatreniam sa podarilo klubu Šírava zorganizovať v Michalovciach prvé podujatie novej sezóny s názvom Memoriál Antona Titka a Júliusa Kočiška. Podujatie pozostávalo z troch hracích dní 14. - 16.5.2021, pričom v piatok popoludní sa hral turnaj jednotlivcov, v sobotu turnaj trojíc a v nedeľu turnaj dvojíc.

 

 

 

Za náš klub sa podujatia zúčastnil Vlado Spevák, ktorý odohral všetky tri turnaje. V piatkovom turnaji jednotlivcov po nevýrazných a nevyrovnaných výkonoch skončil až na 21. mieste, pričom celkovo sa zúčastnilo 25 hráčov (počet bol obmedzený kvôli počtu ihrísk).

Najlepšia trojica vyzerala nasledovne:

1. Martin Dorušinec Šalaga (PAF)

2.  Antoine Mougin (Tontons)

3. Paul Thomas (Tontons)

Kompletné výsledky turnaja jednotlivcov nájdete kliknitím na tento odkaz.

 

V sobotu sa konal turnaj trojíc, ktorého sa zúčastnilo 16 tripletov. Náš zástupca hral v trojici s Petrom Kločankom (Šírava) a Martinom Mihaľovom (nereg.). Keďže Martin hral ako úplný začiatočník, tak neboli nejaké veľké očakávania na konečný výsledok, ale napokon aj s trochou smoly triplet skončil na 13. mieste. Výsledky napokon dopadli takto:

1. Patrice Chastel, Paul Thomas, Vanbeselaere Jean-Charles (všetci Tontons)

2. Kelemen Kristián, Kelemenová Veronika, Rajťúková Viktória (všetci Novoker)

3. Martin Dorušinec Šalaga (PAF), Janette Méry, Jozef Méry (obaja Slopak)

Kompletné výsledky turnaja trojíc nájdete na na tomto mieste.

 

V nedeľu sa potom konal turnaj dvojíc, ktorého sa zúčastnilo 23 dvojíc. Vlado Spevák hral vo dvojici s Františkom Šoltýsom (PK Šírava). Počasie nám síce v nedeľu nevydržalo a rozpršalo sa, našťastie nie však tak, aby sa nedalo hrať. V nedeľu sa nášmu zástupcovi darilo o poznanie lepšie a po 4-kolovom švajčiarovi skončili po 3 výhrach na solídnom 5. mieste, pričom semifinále (keďže sa hral systém 4 kolá swiss + 4KO) im ušlo iba o kumulovaný Buchholz.

Stupne víťazov v nedeľu obsadili:

1. Lukáš Tomka, Michal Volárik (obaja CAP)

2. Antoine Mougin, Yves Rouche (obaja Tontons)

3. Méry Janette, Méry Jozef (obaja Slopak)

Kompletné výsledky si môžete pozrieť na tomto mieste.