V tomto článku spomenieme aj zahraničný turnaj a to už veľmi dobre známy turnaj Mozartovy koule, ktoré v Českej republike už tradične organizuje klub Kulový blesk. Turnaju sa budeme venovať preto, lebo na tomto turnaji sa zúčastnil aj jeden slovenský triplet s výraznou účasťou nášho klubu a ktorý sa nielen zúčastnil, ale aj výrazne zapísal do výsledkovej listiny vynikajúcim druhým miestom!

 

 

   Tým úspešným tímom bola trojica v zložení Dušan Lančarič (PRASK), Juraj Adler (PRASK) a Juraj Valent (CAP), Ďalej prenechám vyjadrenie k turnaju priamemu účastníkovi turnaja Dušanovi:

"2.miesto - alebo ako nám obhajoba víťazstva z minulého roka tesne unikla pomedzi prsty

Ako jediný tím zo SR sme boli na dobre obsadenom českom petanque turnaji trojíc v Olomouci, ktorý sme odohrali takmer skoro vo veľkom štýle - od rána až do večera bez prehry - teda až na to večerno-nočné finále:) Tam nám už akosi žiaľ nejak došiel dych a podľahli sme druhému zahraničnému účastníkovi tohto turnaja - poľskej družine reprezentovanej skúseným a ostrieľaným Boguslawom Bielom. Bogušovi a jeho dvom spoluhráčom ešte raz gratulujem.

Bolo mi potešením, a ďakujem za to, byť súčasťou výborného tímu zloženého z mojich kamarátov Jurajov: Juarj Adler a Juraj Valent!

Veľké poďakovanie a poklona za skvelú organizáciu (ako už tradične na tomto turnaji - tohto roku som tam bol myslím už po 6. krát - ku kompletnej zbierke zo štyroch typov medailí "zlato, striebro, bronz a brambor" my chýba už len ten bronz) patrí organizátorom z klubu Kulový blesk na čele s hlavou a dušou celého turnaja Pavlom Konečným!"

   Stupne víťazov vyzerali nasledovne:

1. Boguslaw Biel, Wieslaw Stasica, Wieslaw Folega (všetci PL)

2. Dusan Lančarič (PRASK), Juraj Adler (PRASK), Juraj Valent (CAP)

3. Lukáš Vojtěch, Froňková Kateřina, Palicová Markéta (všetci ČR)

 

Konečné poradie a výsledky nájdete na tomto mieste.