Rok 2020 si pravdepodobne navždy zapamätáme ako rok poznačený vírusovou pandémiou, ktorá výrazne zasiahla aj do športového diania, pétanque nevynímajúc. Dlhú dobu nikto nevedel, kedy sa bude môcť začať súťažne hrať a všetci nedočkavo čakali na uvoľnenie opatrení. Rovnako sme tŕpli aj my, nakoľko v termíne 19. - 21. júna 2020 sme mali naplánovaný 13-ty ročník už tradičného petangového festivalu Vtedy na západe. Načasovanie sa napokon ukázalo ako dobré a premiérovo bol tohoročný turnaj dvojíc Vtedy na západe súčasne aj premiérový turnaj tejto sezóny v SR. Hlad po petangu spôsobil aj veľký záujem hráčov o turnaj, my sme však z kapacitných dôvodov museli zastaviť registráciu na čísle 70! Napriek tomuto obmedzeniu sme tak všetci spoločne vytvorili nový rekord v počte dvojíc na turnaji (predchádzajúce rekordy 64 a 66 dvojíc sme taktiež utvorili na turnajoch Vtedy na západe).Po tejto skúsenosti sme už s prevádzkovateľom Kaštieľa STU v Kočovciach, kde sa turnaj uskutočnil už po 11-ty krát začali zvažovať možnosti zvýšenia počtu ihrísk, aby sme mohli novopečený rekord o rok znova prekonať. :-)

     Sobotné ráno nás veľmi nepotešilo, keďže začalo pršať a dážď nám bol verný po celý deň. Napriek tomu 70 zanietených dvojíc srdnato bojovalo až do večerných hodín najviac sa nakoniec darilo najlepšie umiestneným:

1. Lukáš Tomka (CAP), Michal Volárik (CAP)

2. Michal Bakyta (Spiders), Radovan Bakyta (Spiders)

3. Patrik Šebeňa (CAP), DUŠAN LANČARIČ (PRASK)

3. Bilik Juraj (KPPS), Tóth Róbert (KPPS)

 

Z klubu PRASK sa teda najlepšie darilo Dušanovi Lančaričovi, ktorému gratulujeme k tretiemu miestu. Ostatným Práskačom sa až tak veľmi nedarilo, potešujúce je, že do bojov nasadili mladú krv, juniorov ako členov klubu tak aj začínajúcich juniorov - Práskačov čakateľov. Ich umiestnenie bolo pri získavaní skúseností nasledovné:

Juarj Adler (PRASK), Kankara Marej (Spiders) - 9. miesto

Miezga Marián, Miezga Filip - 27. miesto

Žilinčár Dominik, Žilinčárová Lýdia - 29. miesto

Pongrácová Emma, Vladimír Spevák - 50. miesto

Veverka Martin, Veverková Lenka - 55. miesto

Miezga Boris, Miezgová Sabina - 62. miesto

Hrdlovičová Alisa, Vaňová Vanesa - 70. miesto

 

Komplenté výsledky nájdete na tomto odkaze.

 

V nedeľu sa počasie predsa len umúdrilo a aj keď bolo zamračené, dážď už natoľko nestrpčoval hráčom radosť z hry. Turnaja trojíc sa zúčastnilo 35 týmov, čo je tiež veľmi sympatické číslo. Na stupňoch víťazov skončili tieto trojice:

1. Kĺúčiková Dana, Krajčovičová Katarína, Volárik Michal (všetci CAP)

2. Černák Miroslav, Tóth Róbert, Vargová Daniela (všetci KPPS)

3. Kadlečík Ivan (Hohenlohe), Mengerová Hana (Slopak), Ufnár Alžbeta (Slopak)

3. Bodnár Erik, Hrotek Daniel, Ľudvik Dominik (všetci Žilpek)

 

Práskačom sa v nedeľu darilo o niečo menej ako v sobotu a umiestnili sa takto:

Pongrácová Emma (PRASK), Lazarová Jana (Hohenlohe), Zicho Norbert - 14. miesto

Lančarič Dušan (PRASK), Adler Juraj (PRASK), Tomka Lukáš (CAP) - 17. miesto

Pongrác Peter, Pongrácová Petra, Vladimír Spevák (všetci PRASK) - 34. miesto

 

Kompletné výsledky turnaja nájdete na tomto odkaze.

 

Ďakujeme všetkým zúčastneným, špeciálne ďakujeme prevádzkovateľovi areálu Jarovi Kudláčkovi, jeho manželke Janke a clému kolektívu Janke a Lenkám v bare, personálu v kuchyni aj Rasťovi, ktorý nám pripravil terén na ihriská! Pevne veríme, že sa vám aj tento rok páčilo a prídete aj v roku 2021 aspoň v takom počte ako tento rok!

 

P.S.: A nezabudnite pozrieť do fotogalérie, kde nájdete fotky z oboch turnajov.